A Menedzser Praxis konferenciáin a gazdasági és társadalmi folyamatokat követve adunk válaszokat azokra a kérdésekre, amelyekkel Ön munkája során szembesülhet. Bemutatjuk egy-egy téma mélyebb összefüggéseit, ugyanakkor előadóink olyan szakemberek, akiknek tudására a gyakorlati alkalmazást illetően is támaszkodhat.
Kihívások és lehetőségek
Czöndör Szabolcs főosztályvezető, Nemzeti Adó- és Vámhivatal előadása
A Bértámogatás igénylése
Ruszin Zsolt, a MKOE alelnöke, könyvvizsgáló, bejegyzett adószakértő, igazságügyi adó- és járulékszakértő, szakoktató
Adózási kedvezmények érvényesítése
Dr. Orbán Ildikó főosztályvezető, NAV Dél-budapesti Adóigazgatósága
-
A 2021. évi adótörvény módosítás az összes főbb adónemet érinti különböző mértékben és számos újdonságot tartogatnak mind a vállalkozások, mind a magánszemélyek számára. A következő év adószabályaira való felkészülés komoly fejtörést okoz a könyvelők, bérszámfejtők számára. Szakmai napunkon felkért előadóink a 2021-es adókörnyezetre átállást segítik és azokat a lényeges kérdéseket veszik górcső alá, amelyek esetén jelentős változásokra van szükség. Mindezt közérthető formában, paragrafusok szó szerinti ismertetése nélkül.
-
Új időszámítás kezdődik a munkaügy hatóság és ellenőrzések életében, 2021. március elsejétől jön a foglalkoztatás-felügyeleti hatóság. Az ellenőrzés és az intézkedések szabályait márciustól nem egy törvény tartalmazza, mint eddig, az új törvény csak keretjellegű szabályokat tartalmaz, és a részleteket 4 végrehajtási rendeletből kell kiolvasni.
A korábbihoz képest bővülni az új foglalkoztatás-felügyeleti hatóság intézkedési jogosítványa, továbbra is előzetes értesítés, és engedély hiányában továbbra is ellenőrizhet, azonban már nem csak a munkaviszonyra vonatkozó jogszabályok minimumkövetelményeinek betartása lesz a középpontban.
Szakmai napunkon ismertetjük, hogy az új szabályok alapján mikor figyelmeztet, és mikor, milyen mértékű munkaügyi bírsággal számolhat a munkáltató, segítünk abban felkészülni egy újfajta hatósági ellenőrzésre!
Szakértőnk: Dr. Dudás Katalin, munkajogász, egyetemi adjunktus
-
2021. január elsején újabb kihívással kellett szembe nézniük a logisztikai tevékenységű vállalkozásoknak. A BIREG vagyis az Előzetes Elektronikus Engedélyregisztrációs Rendszer egy a hatóság által üzemeltetett új elektronikus rendszer, amely felületre a közúti fuvarozásban használt engedélyeket és a szállítások adatait kell adott fuvarfeladathoz kapcsolódóan valós időben bejelenteni. A regisztrációs és adatbejelentési kötelezettség nemcsak a magyar fuvarozókra vonatkozik, fontos, hogy a BIREG üzembentartói regisztrációja minden fuvarozót érint, ideértve a közösségi engedéllyel tevékenykedő európai uniós vállalkozókat is.
2021. február 1-jétől a BIREG használatának elmulasztása az engedély nélkül végzett fuvarozással esik azonos elbírálás alá, így azzal megegyező szankciót von maga után.
Az EKÁER vagyis az Elektronikus Közúti Áruforgalom-ellenőrző Rendszer szabályai is változtak, 2021-től kizárólag a kockázatos termékekre vonatkozik az EKÁER alkalmazási köre. Változott a kockázati biztosíték összege valamint a kockázati biztosítékot nyújtók köre is.
Gyakorlati, online szakmai napunkon a BIREG és az EKÁER legfontosabb kötelezettségeit, új szabályait és az ellenőrzés körülményeit ismertetjük a gyakorlat szemszögéből.
Szakértőnk:
Kisgyörgy Ilona okleveles könyvvizsgáló, adószakértő, okleveles közgazdász
-
Legkésőbb 2021. március 31-ig van lehetősége az áfaalanyoknak számlázó programjaikat felkészíteni az új, 3.0-ás verziójú séma alkalmazásával történő adatszolgáltatásra a NAV által alkalmazandó szankciók nélkül, április elsejétől komoly mulasztási bírságra számíthatunk, ha áfaalanyként nem, vagy nem megfelelően szolgáltatunk adatot a számláikról.
A NAV folyamatosan vizsgálja az online számlaadat-szolgáltatási kötelezettség teljesítését, a szankciómentes időszakot követően az adatszolgáltatási kötelezettséggel érintett áfaalany számlaadat-szolgáltatása teljesítésének elmulasztása, késedelmes, hiányos, hibás vagy valótlan adattartalmú teljesítése esetében az adóhatóságnak lehetősége van mulasztási bírság kiszabására.
Ennek elkerülése érdekében szakmai napot szerveztünk Önnek, ahol szakértőnk, Czöndör Szabolcs a NAV főosztályvezetője megmutatja, hogy ezek a hibák hogyan kerülhetőek el.
Szakmai napunk programja:
10:00-12:00 Megoldás az online számlaadat-szolgáltatás ismétlődő hibáira, Czöndör Szabolcs a NAV főosztályvezetője
-
Minden vállalkozás köteles a bejegyzését követően záros határidőn belül elkészíteni és minden évben frissíteni a működéséhez kapcsolódó kötelező szabályzatokat. Ezek a törvényi kötelezettség alapján előírt szabályzatok alapjaiban határozzák meg a pénzügyek kezelését, a társaságok alkalmazott eljárásainak folyamatát, módszereit ezért különösen fontos az évenkénti hatályos jogszabályi környezetre való szabásuk.Szakértőnk a kötelező számviteli szabályzatok készítési és frissítési szabályait közelíti meg gyakorlati szemszögből.
Szakértőnk:
Dr. Sallai Csilla könyvvizsgáló, adószakértő
Számviteli szabályzatok készítésének szabályai
– számviteli politikában szabályozandó kérések és ezek hatása a beszámoló egyes elemeire
– az eszközök és a források leltárkészítési és leltározási szabályzata
– az eszközök és a források értékelési szabályzata;
– az önköltségszámítás rendjére vonatkozó belső szabályzata;
– a pénzkezelési szabályzat.
-
2021. január elsején lépett hatályba a mezőgazdasági őstermelőről, az őstermelők családi gazdaságáról és a családi mezőgazdasági társaságról szóló?törvény. Jelentősen átalakult a családi gazdaságok jogi háttere, januártól három működési forma közül választhat a családi gazdaságban dolgozó termelő: maradhat őstermelő, alkothat őstermelők családi gazdaságát vagy családi mezőgazdasági társaságot. Változtak a működési szabályok, az adminisztratív kötelezettségek. Szakmai napunkon ezeket a módosításokat taglaljuk közérthető formában, amelyet őstermelőknek és őstermelőket könyvelő szakembereknek ajánlunk.
Szakértőnk a kötelező számviteli szabályzatok készítési és frissítési szabályait közelíti meg gyakorlati szemszögből.
Szakértőnk:
dr. Cseszlai István agrárpolitikai szakértő
-
A kata szabályai 2021. január 1-jétől jelentősen szigorodtak. A téma fontosságát jól mutatja a korábbi három szakmai napunkra jelentkező közel 15 ezer résztvevő. A februárban tartott eseményünkre beérkező, közel 600 kérdésből tudjuk, hogy az új törvény kapcsán melyek a sarkalatos pontok, ahol elkél még a segítség a kisadózóknál. Áprilisban olyan online szakmai napot tartunk, ahol szakértőnkkel Ruszin Zsolttal a legjellemzőbb kérdéseket tisztázzuk.
Szakértőnk:
Ruszin Zsolt a Menedzser Praxis Cégkapu szakértője, az MKOE alelnöke, könyvvizsgáló, bejegyzett adószakértő, igazságügyi adó- és járulékszakértő, szakoktató
RENDEZVÉNY/ÉV
RÉSZTVEVŐ/ÉV
TANÁCSADÁS/ÉV
SZAKÉRTŐ